fbpx

Prosto w Punkt

punkty akupunkturowe wg Acuart

Ekspert

Szczegółowe informacje

Opis kursu

Zapisy: +48 502 590 800 sekretariat@acuart.pl

OPIS KURSU

Znajomość precyzyjnej lokalizacji i dokładnego działania wszystkich 361 punktów akupunkturowych jest kluczowa dla skutecznego ich używania w klinice. Niestety zrozumienie i zapamiętanie tak ogromnej ilości informacji nie jest łatwe. Sprawę utrudnia dodatkowo fakt, że zachodnie języki nie są przystosowane do przekazywania wielopoziomowych metafor które stanowią podstawę języków azjatyckich. Co więcej, na fali dążenia do integracji Medycyny Chińskiej z medycyną akademicką, współcześni autorzy książek o punktach akupunkturowych często w opisie ich działania skupiają się na tworzeniu długich list chorób w których można użyć danego punktu.
Skutkuje to dwoma poważnymi problemami:

  • akupunkturzyści nie są w stanie zapamiętać wszystkich wskazań, więc koncentrują się na jednym lub kilku, które uznają za „najważniejsze”
  • działanie punktów „rozmywa się”, przestaje być precyzyjne.

Efektem takiego podejścia do punktów jest używanie przez akupunkturzystów zestawów kilkunastu lub dwudziestu kilku punktów, powtarzanych u kolejnych Pacjentów w płonnej nadziei na pozytywny efekt. Zamiast nic nie mówiących i oderwanych od siebie „punktów” starożytni Chińscy lekarze widzieli na ciele człowieka barwny, fascynujący, pełen życia krajobraz, w którym każda funkcja ma swoje miejsce w logicznie rozwijającej się historii.

Dlatego też Acuart proponuje nowatorskie podejście do nauczania wiedzy o działaniu punktów akupunkturowych oparte o autorski projekt badawczy Bartosza Chmielnickiego, Yaira Maimon i Raniego Ayal „Gates of Life”, w Polsce znany dotychczas jako „Prosto w Punkt”. Projekt ten miał trzy fazy:

  • analizę nazw punktów akupunkturowych i ich odniesień do kultury chińskiej
  • określenie przydatności klinicznej otrzymanych w ten sposób informacji
  • ponowne zakodowanie tych informacji w postaci symbolicznych obrazów zrozumiałych dla ludzi Zachodu

Unikalne i kluczowe dla projektu są ilustracje malowane dłonią Martyny Janik, które pozwalają na przekazanie treści ukrytych w znakach chińskiego pisma za pomocą tego samego kanału komunikacji – poprzez obraz a nie tekst. Po zakończeniu kursu nie tylko rozumie się funkcje wszystkich punktów akupunkturowych, ich zastosowanie w klinice i logikę tworzenia starożytnych kombinacji punktów, ale też, dzięki ilustracjom dużo łatwiej zapamiętuje się zdobytą wiedzę i używa się jej w codziennej praktyce.

wprowadzenie

korzyści z kursu

  • zapoznanie się ze znaczeniem nazw punktów akupunkturowych i ich zastosowaniem w klinice
  • dogłębne poznanie działania wszystkich punktów akupunkturowych
  • zrozumienie logiki kombinacji punktów opisanych w dziełach klasycznych
  • unikalne, autorskie notatki z ilustracjami powstałymi w międzynarodowym projekcie „Gates of Life”, ułatwiającymi zapamiętanie jakości i funkcji każdego z punktów
  • wykładowcą jest Bartosz Chmielnicki – ceniony akupunkturzysta i wykładowca, twórca Acuart, inicjator międzynarodowego projektu „Gates of Life”

Prosto w Punkt – suplement

8 Kanałów do Niezwykłych Regulacji

13 -15 IV 2018

Projekt „Prosto w Punkt” okazał się niezwykle interesujący nie tylko dla polskich akupunkturzystów, ale też dla praktyków w Niemczech, Czechach, a ostatnio w Izraelu. Odpowiadając na zgłaszane przez Was zapotrzebowanie zapraszam serdecznie na uzupełnienie „Prosto w Punkt”, czyli omówienie fizjologii, patologii i punktów Ośmiu Kanałów do Niezwykłych Regulacji (Qi Jing Ba Mai).

Jak zwykle czeka na Was dużo informacji, przepiękne rysunki @Matti, najlepsze na świecie notatki, omówienie klasycznych kombinacji punktów, a przede wszystkim dyskusje i dzielenie się doświadczeniem akupunkturzystów z całego kraju.

Zapraszam serdecznie

szczegółowe informacje

Pełen kurs obejmuje 4 zjazdy (piątek-niedziela) po 23 godzin zajęć każdy

Najbliższy zjazd 13 do 15 kwietnia 2018

Kurs odbywa się w Katowicach 

Językiem wykładowym jest język polski

Koszt kursu to 1000 PLN/ zjazd