Orły kształcenia 2020 Orły kształcenia 2021

lek. med. Bartosz Chmielnicki
Bartosz Chmielnicki

Doktor Chmielnicki jest znakomitym i bardzo lubianym wykładowcą, który z wielkim entuzjazmem dzieli się ze studentami swoją wiedzą. Jego wykłady są dynamiczne, zależy mu na tym, żeby studenci zrozumieli prezentowane zagadnienia. Jest jednym z najbardziej znanych wykładowców i praktyków akupunktury w Polsce, jedynym Polakiem zapraszanym do wykładania akupunktury w szkołach i na konferencjach w Europie i poza nią. Zainteresował się akupunkturą pod koniec studiów i już w 2004 roku ukończył kurs akupunktury dla lekarzy w Warszawie, a następnie kurs Medycyny Chińskiej.

W 2009 roku założył Compleo – centrum terapii naturalnych a niedługo potem placówkę kształcenia. Absolwenci organizowanych przez niego kursów i szkoleń to w tej chwili elita polskich akupunkturzystów. Od samego początku koncentruje się na jak najbardziej zrozumiałym przekazie wiedzy, jest autorem książek, plakatów edukacyjnych i licznych artykułów drukowanych w branżowych czasopismach polskich, niemieckich i amerykańskich. Jego kreatywność i pomysły są doceniane na świecie, z jego inspiracji powstały międzynarodowe projekty: Evidence Based Acupuncture, oraz Gates of Life, znany w Polsce jako Prosto w Punkt.

Na jego zaproszenie do Polski przyjeżdżają najlepsi na świecie nauczyciele akupunktury: dr Yair Maimon, Rani Ayal, Joan Duveen, Hamid Montakab, Debra Betts, i wielu innych.

W wolnym czasie uwielbia podróżować ze swoją rodziną, żeglować oraz czytać książki. Marzy o nauczeniu się sztuki BaZi.

O.M.D Ph.D. Lic.Ac Yair Maimon
Yair Maimon

dr Yair Maimon jest światowej sławy akupunkturzystą i wykładowcą, założycielem największej w Izraelu szkoły Medycyny Chińskiej, aktualnie dyrektorem Centrum Badawczego Tal przy Instytucie Onkologii Szpitala Sheba. Praktykuje i uczy akupunktury i Medycyny Chińskiej od ponad 30 lat, dając inspirację i wiedzę pokoleniom akupunkturzystów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Izraelu.

Poza intensywną pracą badawczą i edukacyjną, Yair prowadzi również z sukcesem dużą klinikę Medycyny Chińśkiej w TelAvivie. W pracy z pacjentami całkowicie jest poświęcony
dostrzeżeniu w chorym człowieka i leczeniu jego cierpienia. Takiego też podejścia uczy swoich studentów. Nie da się przejść obojętnie wobec jego pasji i unikalnych zdolności diagnostycznych, którymi chętnie dzieli się z akupunkturzystami. Jego wykłady są niezwykle inspirujące, a rzesze jego uczniów na całym świecie są mu wdzięczne za otwarcie oczu i umożliwienie zrozumienia cierpienia pacjentów.

Yair Maimon chętnie poznaje nowe miejsca i zwiedza świat, żegluje, a także maluje.

 

Rani Ayal
Rani Ayal

Rani Ayal, który praktykuje akupunkturę już od ponad 25 lat jest jednym z najsłynniejszych akupunkturzystów na świecie. Jest niezwykle skutecznym terapeutą, a w prowadzonej przez niego klinice spotkać można pacjentów z całego świata. Swoje studia z medycyny dalekowschodniej rozpoczął w Japonii, a następnie kontynuował w Izraelu, tam spotykając Joana Duveen, który przekazał mu wiedzę z zakresu akupunktury Stems and Branches. Rani doskonalił swoje umiejętności i pogłębiał rozumienie Medycyny Chińskiej przez kolejne lata praktyki.

Rani Ayal nie ogranicza się jednak do pracy w klinice, jest rewelacyjnym wykładowcą, cenionym i lubianym na całym świecie. Niezwykle precyzyjny w swoich wypowiedziach, z łatwością prowadzi swoich studentów przez świat Medycyny Chińskiej i akupunktury, prezentując jego spójność i logiczny porządek. Zajęcia z Ranim stały się inspiracją i źródłem wiedzy dla praktyków akupunktury również w Polsce, gdzie wykłada od 2010 roku.

dr n. med. Aleksandra Binka-Kowalska
Aleksandra Binka-Kowalska

Doktor Aleksandra Binka-Kowlaska jest lekarzem, specjalistą genetyki medycznej, akupunkturzystką i praktykiem psychologii kontemplacyjnej. Podczas studiów doktoranckich została nauczycielką akademicką, popularną wśród swoich studentów, dzięki spokojnej atmosferze podczas zajęć, która pomogła im zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane problemy. W swojej pracy kieruje się podejściem humanistycznym, koncentrując się na człowieku jako całości, a nie tylko na zespołach chorobowych. Jej pełna akceptacji, sprytna obecność wspierała pacjentów najpierw w klinice genetycznej Fertlity Clinic Novum, a od 2013 r. We własnej praktyce.

Doktor Binka-Kowalska praktykuje akupunkturę we własnej praktyce od 2013 roku, kiedy ukończyła podstawowe szkolenie w Compleo i inne kursy specjalistyczne. Jej głównym nauczycielem jest Rani Ayal, która pomaga jej studiować akupunkturę Nieba i Ziemi. Oprócz praktyki akupunktury jest także trenerem Karuny – psychologii kontemplacyjnej opartej na współczuciu, która pomaga leczyć pacjenta w sposób całościowy, ze szczególnym uwzględnieniem jego emocji.

Medytuje Shambala od dziewięciu lat.

Joan Duveen

Joan Duveen jest fizjoterapeutą. Naukę Medycyny Chińskiej rozpoczął w 1975 roku. W 1982 roku ukończył szkolenie Holenderskiego Towarzystwa Akupunktury, w 1986 ukończył studia licencjackie w ICOM (International College of Oriental Medicine) w Holandii, a w 1991 studia magisterskie w ICOM w Anglii. Przez 16 lat był członkiem kadry ICOM w Anglii prowadząc wykłady z Medycyny Chińskiej dla zaawansowanych studentów trzeciego i czwartego roku. Jest współzałożycielem centrum Studiów PaKua, które organizuje podyplomowe kursy z Filozoficznej Medycyny Chińskiej.

Joan jest spadkobiercą systemu akupunktury Stems and Branches, którego nauczył się przez wiele lat współpracy z propagatorem tej szkoły w Europie – dr Dickiem van Buren. Joan pomógł dopracować i skodyfikować ten system tworząc z niego logiczną, łatwiejszą do nauki całość.

Jego ogromne doświadczenie kliniczne i pedagogiczne sprawia, że prowadzone przez niego wykłady cieszą się ogromną popularnością na wszystkich kontynentach. Joan ma niezwykłą umiejętność przekazywania wiedzy i prowadzenia swoich studentów przez najgłębsze, najbardziej zaawansowane tajemnice medycyny i filozofii Chińskiej. Widząc rosnące zainteresowanie akupunkturą według Stems and Branches w Polsce postanowił wesprzeć rozwój tej metody w naszym kraju.

mgr Barbara Wypart

Barbara Wypart jest doświadczonym i lubianym wykładowcą, a także świetną akupunkturzystką. Jej prelekcje cechuje precyzja i elegancja przekazu. Jest wykształconą farmaceutką, od połowy lat 90 uczy się i praktykuje TaiChi. Jest twórczynią jednej z większych szkół Tai Chi na Śląsku i doświadczoną nauczycielką. W 2009 sama potrzebowała pomocy i znalazła ją w gabinecie akupunkturzysty – dr Bartosza Chmielnickiego.

Od tego czasu jej droga związana jest z Medycyną Chińską, od 2010 roku, po ukończeniu kursu podstawowego w Compleo prowadzi z sukcesem swój gabinet akupunktury. Dodatkowo, w ostatnich latach zgłębia chińskie koncepcje dotyczące czasu studiując akupunkturę według Pni i Konarów, ale także sztukę BaZi i ZeRi. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi prowadząc kursy BaZi, szkołę TaiChi, a także autorskie kursy dietetyki.

Uwielbia podróże, szczególnie nurkowanie w tropikalnych wodach.

lek. med. Katarzyna Rajter-Grabowska

Doktor Rajter-Grabowska to świetna lekarka, internistka i specjalistka medycyny rodzinnej z wieloletnim doświadczeniem. Od początku swojej kariery podchodzi do pacjenta całościowo, zajmując się nie tylko jego dolegliwościami, ale też stylem życia, emocjami i dietą. Odpowiadające jej holistyczne podejście odnalazła w Medycynie Chińskiej, którą zajmuje się od 2005 roku, a także w opracowanej przez dr Marca Peignier medycynie funkcjonalnej.

Te różne podejścia pozwalają dr Grabowskiej na znalezienie dla swoich pacjentów optymalnej metody diagnozy i leczenia, co skutkuje długą listą oczekujących na wizytę w jej gabinecie. Na co dzień tłumaczy pacjentom podstawy fizjologii i patologii, z chęcią włącza się też w działania popularyzatorskie prowadząc prelekcje dla rodziców i dzieci w szkole specjalnej, a także podczas imprez promujących zdrowy tryb życia. Poprowadziła moduł dla lekarzy podczas kursu medycyny profilaktycznej, teraz zaś postanowiła przekazać swoją wiedzę Studentom. Jej wykłady cechuje entuzjazm, którym łatwo zaraża słuchaczy.

Prywatnie lubi spędzać czas pielęgnując swój ogród oraz na górskich wycieczkach. Jest zapalonym fotografem.

dr. n. med. Małgorzata Stembalska

Pani Doktor Małgorzata Stembalska jest bardzo dobrym lekarzem, lubianym i docenianym przez pacjentów oraz prze współpracujący z nią personel, jest bardzo otwartym człowiekiem, na pacjenta spogląda wielokierunkowo. Z wykształcenia chirurg dziecięcy i specjalista rehabilitacji medycznej, od wielu lat pomaga pacjentom we Wrocławiu i okolicach.

Od dawna interesowała ją akupunktura jako skuteczna metoda terapii. Podczas studiów podyplomowych z Medycyny Bólu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie poznała wykładającego tam dr Bartosza Chmielnickiego i tak zaczęła się na dobre Jej przygoda z akupunkturą. Po ukończeniu kursu podstawowego w Compleo rozpoczęła praktykę akupunkturową, stale rozwijając swoją wiedzę i umiejętności.

Z pasją łączy dokonania medycyny zachodniej i wschodniej. Jej profesjonalizm zaowocował propozycją przygotowania doskonale przyjętego przez Studentów szkolenia z podstaw neurologii podczas kursu podstawowego.

W wolnych chwilach żegluje po świecie, czyta książki, biega na koncerty i wystawy.

mgr Izabela Miętka

Izabela Miętka to niezwykle ciepła osoba z szacunkiem towarzysząca ludziom w ich drodze do zdrowia i harmonii. Jest znaną i lubianą akupunkturzystką, a jej sukcesy terapeutyczne radośnie biegają po świecie – uśmiechnięte dzieci rodziców zmagających się z niepłodnością. Zaangażowana w pomaganie ludziom od dawna, ukończyła kurs Medycyny Chińskiej w 2013 roku, w 2012 odbywając staż w Nepalu.

Od tego czasu prowadzi oblegany gabinet Medycyny Chińskiej. Angażuje się również w propagowanie wiedzy o płodności prowadząc liczne prelekcje i kursy, a także organizując warsztaty dla położnych.

Jej uśmiech i entuzjazm w połączeniu z głęboką wiedzą i doświadczeniem sprawiają, że studenci uwielbiają jej wykłady.

Wolny czas najbardziej lubi spędzać z rodziną, na łonie natury.

mgr Bożena Olszowska

Bożena Olszowska to świetna i doświadczona nauczycielka. Z wykształcenia biolog od dawna zajmuje się praktyką i nauczaniem TaiChi i QiGongu. Od 2007 roku pomaga ludziom jako dyplomowana naturoterapeutka, ciągle pogłębiając wiedzę na licznych kursach z akupunktury i ziołolecznictwa chińskiego, wśród których był też kurs podstawowy w Compleo.

Intensywnie rozwija się jako wykładowca, prowadzi autorskie kursy z Dietetyki Chińskiej, diagnozy, a także kurs akupresury. Od 2014 roku współpracuje z Compleo, a jej wykłady cieszą się ogromną popularnością. Studenci cenią ją za zrozumiały sposób przekazywania wiedzy popartej szerokim doświadczeniem z praktyki.

mgr Paweł Skrzypczak
Paweł Skrzypczak

Paweł Skrzypczak jest doświadczonym akupunkturzystą z tytułem magistra pielęgniarstwa, a także znanym i lubianym wykładowcą.

Po zdobyciu podstawowego wykształcenia z Medycyny Chińskiej w 2009 roku związał się z tradycją Stems and Branches kontynuując naukę u Raniego Ayal i Joana Duveen.

Paweł wdraża w swoim codziennym życiu elementy filozofii chińskiej, szanując życie w każdym jego przejawie. Jest wegetarianinem, a w wolnym czasie uwielbia opiekować się przygarniętymi ze schroniska zwierzętami.